Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střet na hranicích Libye, tuniská armáda zabila pět teroristů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Tunis - Na hranici Tuniska s Lybií došlo k dalšímu střetu s islamisty. Při operaci tuniské armády bylo v úterý večer u města Ben Guerdane na jihovýchodě země zabito pět teroristů.

"V rámci provádění operace v Ben Guerdane se bezpečnostním a armádním jednotkám tuto noc podařilo odstranit pět teroristů v sektoru Banirí," uvedlo ministerstvo vnitra a dodalo, že byly také zabaveny zbraně.

Místní média předtím informovala, že bezpečnostní síly obklíčily dům, v němž se muži opevnili.

Už minulý týden Tuniská armáda zastřelila u hranic s Libyí pět extremistů. Úterní zásah následoval nedlouho poté, co bylo při útocích džihádistů v Ben Guerdane podle oficiálních údajů zabito dohromady 36 extremistů, 12 příslušníků pořádkových sil a sedm civilistů.

Tunisko staví na hranicích s Libyí bezmála 200 kilometrů dlouhý plot, který má zabránit vstupu radikálů do země. Stavba vzniká s finanční podporou z Německa a Spojených států.

Stavbu bariéry oznámil Tunis loni v létě, když při dvou teroristických útocích zahynulo v Tunisku 59 zahraničních turistů.

Témata:  Tunisko teroristické útoky v Tunisku Libye Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.