Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střet na hranicích Libye, tuniská armáda zabila pět teroristů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Tunis - Na hranici Tuniska s Lybií došlo k dalšímu střetu s islamisty. Při operaci tuniské armády bylo v úterý večer u města Ben Guerdane na jihovýchodě země zabito pět teroristů.

"V rámci provádění operace v Ben Guerdane se bezpečnostním a armádním jednotkám tuto noc podařilo odstranit pět teroristů v sektoru Banirí," uvedlo ministerstvo vnitra a dodalo, že byly také zabaveny zbraně.

Místní média předtím informovala, že bezpečnostní síly obklíčily dům, v němž se muži opevnili.

Už minulý týden Tuniská armáda zastřelila u hranic s Libyí pět extremistů. Úterní zásah následoval nedlouho poté, co bylo při útocích džihádistů v Ben Guerdane podle oficiálních údajů zabito dohromady 36 extremistů, 12 příslušníků pořádkových sil a sedm civilistů.

Tunisko staví na hranicích s Libyí bezmála 200 kilometrů dlouhý plot, který má zabránit vstupu radikálů do země. Stavba vzniká s finanční podporou z Německa a Spojených států.

Stavbu bariéry oznámil Tunis loni v létě, když při dvou teroristických útocích zahynulo v Tunisku 59 zahraničních turistů.

Témata:  Tunisko teroristické útoky v Tunisku Libye Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 12:52

Princezna Kate a rakovina: Ve společnosti se teď ledacos změní, zní z nemocnice

Britská princezna z Walesu Kate Middleton se dočkala neobvyklé a dojemné pocty. Královská zahradnická společnost (Royal Horticultural Society – RHS) oznámila, že nově vyšlechtěná odrůda růže ponese jméno Catherine’s Rose. Tento výjimečný květ má nejen okouzlující vzhled a vůni, ale také hluboký symbolický význam – připomíná osobní boj princezny s rakovinou a podpoří pacienty prostřednictvím charitativních příspěvků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.