Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střet na hranicích Libye, tuniská armáda zabila pět teroristů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Tunis - Na hranici Tuniska s Lybií došlo k dalšímu střetu s islamisty. Při operaci tuniské armády bylo v úterý večer u města Ben Guerdane na jihovýchodě země zabito pět teroristů.

"V rámci provádění operace v Ben Guerdane se bezpečnostním a armádním jednotkám tuto noc podařilo odstranit pět teroristů v sektoru Banirí," uvedlo ministerstvo vnitra a dodalo, že byly také zabaveny zbraně.

Místní média předtím informovala, že bezpečnostní síly obklíčily dům, v němž se muži opevnili.

Už minulý týden Tuniská armáda zastřelila u hranic s Libyí pět extremistů. Úterní zásah následoval nedlouho poté, co bylo při útocích džihádistů v Ben Guerdane podle oficiálních údajů zabito dohromady 36 extremistů, 12 příslušníků pořádkových sil a sedm civilistů.

Tunisko staví na hranicích s Libyí bezmála 200 kilometrů dlouhý plot, který má zabránit vstupu radikálů do země. Stavba vzniká s finanční podporou z Německa a Spojených států.

Stavbu bariéry oznámil Tunis loni v létě, když při dvou teroristických útocích zahynulo v Tunisku 59 zahraničních turistů.

Témata:  Tunisko teroristické útoky v Tunisku Libye Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:00

25. července 2025 12:27

Počasí: Česko dnes a zítra zasáhnou další silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu

Po čtvrtečních intenzivních bouřkách, které zasáhly Moravu, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek výstrahu před dalšími silnými bouřkami, tentokrát pro oblast Čech. Podle meteorologů by se měly bouřky objevit v pátek i v sobotu v odpoledních a večerních hodinách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

OSN (Organizace spojených národů)

Komentář

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.