Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britský princ Edward přijíždí do Česka, ocení aktivní mladé lidi

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Praha - Nejmladší syn britské panovnice Alžběty II. princ Edward dnes přijíždí do České republiky. V úterý předá zlatá ocenění vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), kterého se účastní 2500 mladých Čechů.

Česko letos hostí také setkání absolventů programu z celého světa. Podstatou DofE je osobní rozvoj mladých lidí. Aby dosáhli na některou ze tří úrovní ocenění, musí splnit vlastní cíl ve čtyřech oblastech - rozvoj talentu, sport, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Princ Edward, hrabě z Wessexu, v úterý předá na slavnostním ceremoniálu v Senátu ocenění českým studentům, kteří splnili podmínky pro nejvyšší, tedy zlatou úroveň.

Program DofE byl založen v roce 1956 manželem britské královny princem Filipem a v Česku působí od roku 1994. Nyní je do něj zapojeno přes 170 škol, dětských domovů a dalších institucí, které pracují s dětmi a mládeží.

Princ Edward stojí v čele nadace, pod kterou spadá program DofE. V zemích, kde má cena delší tradici než v České republice, znamená výhodu pro uchazeče o studium na univerzitách nebo při hledání práce.

Témata:  Česká republika Velká Británie vzdělání

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.