Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tálibán v jižním Afghánistánu přepadl několik policejních stanovišť a zabil 22 policistů

Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Foto: AFP

Kábul - Tálibán v noci na dnešek přepadl několik policejních stanovišť v jihoafghánské provincii Kandahár. Při střetech zahynulo 22 policistů a 15 dalších utrpělo zranění.

Při přestřelce mezi příslušníky Tálibánu a policií podle afghánských úřadů přišlo o život 45 radikálů a 35 jich bylo zraněno. Žádného stanoviště se Tálibán nezmocnil.

"Naše síly odolávaly do příchodu posil," řekl policejní mluvčí Zía Durrání s tím, že se policii s podporou letectva podařilo Tálibán porazit.

Tálibán uvedl, že při incidentu jeho bojovníci zabili 43 policistů a zničili 13 obrněných vozidel. Počty mrtvých udávané radikály však často bývají přemrštěné.

Podle americké armády má afghánská vláda pod kontrolou méně než dvě třetiny země. Zbytek ovládá Tálibán a další ozbrojené skupiny. Loni afghánská armáda přišla o deset procent bojové síly. Přímé bojové operace jednotek USA a NATO byly v Afghánistánu ukončeny v roce 2014. V říjnu přišlo při útocích Tálibánu v Afghánistánu o život asi 200 příslušníků afghánské armády.

Témata:  Tálibán Afghanistán teroristické útoky v Afghánistánu

Související

Aktuálně se děje

4. srpna 2025 21:05

Jiřina Bohdalová a velké poselství. Legendární herečka má nový projekt

Češi si již v létě dělali starost o legendární Jiřinu Bohdalovou, která po další operaci opět prokázala, jak má tuhý kořínek. Nyní se dokonce objevuje v novém projektu. Ke spolupráci ji oslovil zpěvák Jan Bendig. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy