Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

IS zase ztratil Búkamál, Asadova armáda pokračuje v tažení

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Damašek - Asadova armáda dnes s pomocí ruského letectva opět prorazila do pohraničního Búkamálu, posledního většího města v Sýrii, které kontroluje Islámský stát (IS). Dělostřelecká palba a nálety pokračují. Informuje o top agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

Syrská armáda oznámila, že Búkamál osvobodila už minulý týden, krátce nato se však radikálům podařilo město na hranici s Irákem dobýt zpět.

První operaci s cílem dobýt město zahájili spojenci Asada- irácké šíitské milice, libanonský Hizballáh a íránské revoluční gardy. Současnou ofenzivu však podle Rámího Abdal Rahmána ze SOHR vede syrská armáda.

Búkamál se nachází v provinci Dajr az-Zaur, která je bohatá na ropu. Podle SOHR čtvrtinu ropných polí v oblasti stále kontrolují radikálové.

V regionu proti radikálům rovněž bojují arabsko-kurdské milice, které podporuje mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy.

Témata:  Sýrie Islámský stát ruské angažmá v Sýrii

Související

Aktuálně se děje

11. března 2026 21:56

Kam zmizel Karlos Vémola? Lela je na všechno sama, všimli si fanoušci

Lela Vémola má za sebou mimořádně náročné měsíce, které provázely spekulace o hluboké krizi v jejím manželství. Přestože se v druhé polovině loňského roku hojně hovořilo o tom, že bývalá playmate již podala žádost o rozvod, po lednovém propuštění Karlose Vémoly z vazby na kauci se zdálo, že rodina zůstane pohromadě. Lela se nyní snaží vystupovat silně a pozitivně, a to především kvůli svým třem dětem, které jsou pro ni největším zdrojem energie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy