Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Číně zadrželi učitelku, která údajně týrala děti ve školce. Dostávaly léky i injekce

Čína
Čína
Foto: Pixabay

Peking - Učitelka ze soukromé mateřské školy v Pekingu skončila v rukou policistů. Je podezřelá z týrání. Ve školce se prý používali ke zklidnění dětí léky a injekce.

Školka patří k řetězci RYB, který provozuje zařízení pro předškolní děti a v Číně jich má asi 250. Vedení firmy se na sociálních sítích za případ v Pekingu omluvilo a ujistilo, že učitelé, jichž se případ týká, byli propuštěni. Podle čínských zdrojů se propuštění týká tří osob.

Policie zadržela 22letou učitelku kvůli podezření z týrání dětí. Kromě ní ve vazbě skončila ještě jedna 31letá žena, která údajně šířila na internetu falešné zprávy o situaci v mateřské škole. Osoba čelí obvinění z narušování veřejného pořádku.

Aféru kolem školky v luxusní pekingské čtvrti Čchao-jang rozpoutal časopis, který zveřejnil výpovědi rodičů, podle nichž mělo osm dětí ze dvou tříd na těle stopy po vpichu. Jednalo se o děti ve věku od dvou do šesti let.

Děti podle informací v médiích dostávaly také prášky či sirupy, po kterých spaly. Podle agentury Reuters některé děti hovořily dokonce i o nahém dospělém muži, který u nich prováděl "lékařské prohlídky".

Témata:  Čína týrané děti mateřská škola

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.