Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indická policie používá na demolici domů slony

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dillí - Indická policie demoluje s pomocí slonů domy, které byly bez povolení postaveny v chráněné lesní oblasti ve státě Ásám.

Podle místních úřadů je oblast na severovýchodě Indie přirozeným prostředím slonů, kteří kvůli nezákonnému osidlování opouští region a vydávají se hledat potravu jinam. Policie tak plánuje strhnout zhruba 1000 bambusových a plechových chat, napsal britský list The Guardian.

O demolici staveb rozhodl indický soud, policie musí domy strhnout do čtvrtka. Místní obyvatelé proti rozhodnutí protestují a tvrdí, že pozemky zakoupili legálně a netušili, že jde o chráněnou oblast.

Úřady v roce 2014 zkoumaly situaci podrobněji a zjistily, že v oblastech, kde žijí divoká zvířata, si chatu postavilo až 6000 lidí.

Někteří ochránci přírody proti využití slonů pro demolici protestují. Podle nich to odporuje přirozeným instinktům zvířete, které se může i zranit. 

Témata:  Indie sloni

Související

Aktuálně se děje

7. prosince 2025 14:26

Turek na Hrad možná nedorazí. Je upoután na lůžko, hrozí mu operace

Kontroverzní kandidát Motoristů na ministra životního prostředí, Filip Turek, nadále čelí ostré kritice. Zároveň se objevily zprávy o jeho závažných zdravotních potížích. Předseda Motoristů, Petr Macinka, v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS sdělil, že pondělní setkání Turka s prezidentem Petrem Pavlem je kvůli Turkovým problémům se zády v ohrožení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy