Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovensko zasáhl orkán: padají stromy, skiareál mimo rpovoz

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Poprad - Slovensko zasáhl orkán, hasiči v noci na dnešek pomáhali odstraňovat popadané stromy. Meteorologové zaznamenali právě na Chopku v neděli večer vítr o síle orkánu, jeho rychlost dosáhla 119 kilometrů v hodině.

Nejvyšší stupeň výstrahy před silným větrem na hřebenech Vysokých a Nízkých Tater platí do úterý. V nárazech by tam vítr mohl dosáhnout rychlosti až 180 km/h.

Hasiči z důvodu nárazového větru nejčastěji zasahovali na severu Slovenska, hlavně kvůli stromům popadaným na silnice, elektrická vedení a zaparkovaná vozidla. Výpadky v dodávkách elektřiny postihly stovky zákazníků energetických firem.

Kvůli odstraňování následků kalamity byl uzavřen skiareál Jasná nedaleko Liptovského Mikuláše, a to jak severní, tak jižní část střediska.

Témata:  Vysoké Tatry vichřice Slovensko

Související

Aktuálně se děje

5. prosince 2025 8:25

Štefan Margita přiznal, co bylo nejtěžší představení v jeho životě

Tři roky v srpnu uplynuly od smrti Hany Zagorové, ale vzpomínky na poslední chvíle s manželkou nemůže Štefan Margita vymazat v paměti. Operní pěvec tvrdí, že v létě 2022 sehrál nejtěžší představení v životě. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy