Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z rakouské továrny unikl jedovatý chlor. Zraněno bylo 40 osob

rakousko
rakousko
Foto: Pixabay

Vídeň - V Rakousku došlo k dalšímu neštěstí. Při úniku chloru v továrně na výrobu škrobu v obci Aschach an der Donau na severu země dnes bylo zraněno na 40 lidí. Stovky pracovníků byly evakuovány.

Dnes v 8:00 SEČ unikl plyn z jedné nádrže. Zhruba 40 lidí bylo převezeno do nemocnic v Linci a Welsu, uvedla Birgit Gitterleová z místního Červeného kříže. Podle APA až devět lidí utrpělo vážná zranění. Lidé si stěžovali většinou na problémy s dýcháním po úniku plynu.

Záchranné týmy zasahovaly na místě v hojném počtu. Nasazeny byly i tři vrtulníky a 20 sanitek. Jen z Červeného kříže zasahovalo 60 zdravotníků. Pomocnou ruku poskytlo i osm praktických lékařů z okolí.

Všech 200 pracovníků, kteří byli v době neštěstí na místě, bylo evakuováno. Podle Červeného kříže bylo do bezpečí přesunuto dokonce 300 osob.

Firma Agrana, v jejímž provozu se incident odehrál, se domnívá, že únik způsobila technická závada. Přesná příčina neštěstí je však nejasná, stejně jako rozsah škod."Hasiči průběžně provádějí měření, v kontaktu jsme i se všemi úřady," uvedla firma. V závodě v Aschach vyrábí Agrana kukuřičný škrob.

Témata:  Rakousko chemikálie

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.