Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při letecké havárii zemřela sestra prezidenta Hondurasu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Masarykova univerzita Brno

Tegucigalpa - Sestra honduraského prezidenta Hilda Hernándezová a dalších pět osob zemřelo v sobotu při havárii vrtulníku v kopcích poblíž hlavního města Tegucigalpa.

Nehodu nepřežil nikdo z posádky, v níž byli kromě pilota čtyři členové ochranky Hernándezové, napsala agentura AP. Příčina nehody je zatím neznámá.

Jednapadesátiletá Hilda Hernándezová byla aktivní v politické straně svého bratra a prezidenta Juana Orlanda Hernándeze a v minulosti zastávala posty ministryně komunikace a ministryně sociálního rozvoje. "Buď s Bohem, Hildo Hernándezová, neúnavná bojovnice za naši stranu," napsal po zprávách o smrti prezidentovy sestry šéf Národní strany Reynaldo Sánchez.

Její vrtulník v sobotu ráno odletěl z mezinárodního letiště v Tegucigalpě a směřoval na severozápad k její rezidenci ve městě Comayagua. Brzy po odletu ale letoun zmizel z radarů, později zbytky stroje i s těly všech pasažérů nalezli v kopcích za hlavním městem.

Témata:  Honduras letectví a letadla letecké nehody vrtulníky

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.