Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Austrálie hlásí první svatby homosexuálních párů

Austrálie
Austrálie
Foto: Pixabay

Sydney - První homosexuální manželský pár v Austrálii v sobotu utvořily 31letá Lauren Priceová a 29letá Amy Lakerová ze Sydney. Jejich svatba před 65 hosty se konala osm dní poté, co vstoupil v platnost zákon umožňující sňatky párů stejného pohlaví.

Zájemci o uzavření homosexuálních sňatků musí v Austrálii po podání žádosti projít měsíčním čekacím obdobím, Priceová a Lakerová však dostaly výjimku, neboť rodina starší z nevěst přicestovala na obřad z Evropy už tento víkend. Své "ano" si řekly pod květinovým obloukem v Macarthurově parku v Camdenu jižně od Sydney.

Měsíční čekání bylo z podobných důvodů prominuto také Amy a Elise McDonaldovým, které se rovněž v sobotu vzaly v Melbourne. Už dnes je budou následovat Anne Sedgwicková a Lyn Hawkinsová, které spolu žijí dlouhých 40 let. Výjimka z čekací lhůty jim byla udělena vzhledem k tomu, že 85letá Hawkinsová je v konečném stádiu boje s rakovinou vaječníků.

"Anne mě v průběhu toho všeho silně podporovala a to, že se vezmeme, je její způsob, jak říct 'pojďme to konečně udělat'," řekla Hawkinsová.

Témata:  Austrálie svatby homosexuálové

Související

Aktuálně se děje

15. července 2025 16:01

Americká dohra pandemie. Lékař ničil vakcíny a falšoval doklady, ale sedět nepůjde

Americká ministryně spravedlnosti Pam Bondiová nařídila ukončení procesu s lékařem, který je obviněný ze zničení vakcín proti nemoci covid-19 v hodnotě 28 tisíc dolarů (590 tisíc korun). Doktor zároveň vydával falešné dokumenty potvrzující očkování a dětem aplikoval solný roztok místo vakcíny na žádost rodičů. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Donald Trump

Karel III. se nemá čeho bát. Trump odhalil, co čeká od návštěvy Británie

V září naruší běžný chod britské společnosti velká událost. Na návštěvu přijede americký prezident Donald Trump, jeden z nejmocnějších mužů světa. Program šéfa Bílého domu se stále připravuje a on sám do harmonogramu svým způsobem zasahuje. Podle zjištění BBC si nepřeje, aby se speciálně kvůli němu scházeli britští zákonodárci.