Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Novoroční přání pro Asada: Putin mu přislíbil veškerou pomoc

Bašár Asad se sešel s Vladimirem Putinem (21.11.2017).
Bašár Asad se sešel s Vladimirem Putinem (21.11.2017).
Foto: kremlin.ru

Moskva - Rusko bude nadále podporovat syrskou vládu v obraně jednoty země. V novoročním blahopřání to syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi řekl ruský prezident Vladimir Putin.

S odvoláním na tiskové oddělení Kremlu o tom dnes informovala agentura TASS. Putin tento měsíc nařídil postupné stažení ruských sil ze Sýrie, kde vojensky podporují Asadův režim v občanské válce a v boji proti teroristům z organizace Islámský stát (IS).

"Putin potvrdil, že Rusko bude i nadále poskytovat veškerou pomoc Syrské republice v ochraně státní suverenity, jednoty a územní celistvosti, i v procesu politického urovnání a v obnově národního hospodářství," uvedl Kreml. Putin vyjádřil naději, že v příštím roce budou pokračovat radikální změny k lepšímu.

Ruský prezident se s Asadem setkal před dvěma týdny při nečekané návštěvě Sýrie, při níž mimo jiné oznámil, že nařídil postupné stažení ruských sil ze Sýrie. Prohlásil také, že syrští a ruští vojáci dokázali za zhruba dva roky zničit teroristickou organizaci IS. Moskva se do bojů v Sýrii zapojila v září 2015.

Témata:  Vladimír Putin Bašár Asad Sýrie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.