reklama

Šest lidí bylo zraněno. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra. Národnost mrtvého cizince mluvčí ministerstva neuvedl.

"Operace skončila, všichni útočníci jsou mrtví, zachráněno bylo 126 lidí, včetně 41 cizinců," uvedl dnes ráno mluvčí resortu vnitra Nadžíb Dániš po více než 12 hodinovém zásahu speciálních jednotek. Mluvčí rovněž uvedl, že útočili tři ozbrojenci. Dva z nich bezpečnostní složky zastřelily už v sobotu večer a třetího dnes ráno. Dřívější zprávy hovořily o čtyřech atentátnících.

Ozbrojenci zaútočili na kábulský hotel Intercontinental, který mají v oblibě zahraniční turisté a diplomati, kolem 21:00 místního času (17:30 SEČ). Hotelovou kuchyni a čtvrté patro zachvátil požár.

Speciální jednotky poté postupovaly patro po patře a zachraňovaly hotelové hosty. Agentura Reuters uvedla, že se v hotelu měla dnes konat konference o informačních technologiích za účasti provinčních představitelů. Podle afghánského ministerstva telekomunikací tak v době útoku v hotelu bylo více než 100 inženýrů a expertů v oblasti IT.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama