Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na jihovýchodě Turecka spadla lavina. Zemřelo pět vojáků, další jsou zraněni

Ilustračni fotografie
Ilustračni fotografie
Foto: Pixmac

Ankara - V jihovýchodní turecké provincii Bitlis dnes spadla lavina. O život přišlo pět vojáků. Armáda v oblasti operuje zřejmě proti kurdským milicím.

Zranění utrpělo 12 vojáků. Byli dopraveni do nemocnice vrtulníkem, podle záchranářů nejsou v ohrožení života.

Strana kurdských pracujících (PKK) vede na jihovýchodě Turecka ozbrojený boj za autonomní Kurdistán od roku 1984. Střety s tureckými bezpečnostními složkami si dosud vyžádaly na 40 tisíc obětí, převážně Kurdů.

Příměří mezi tureckou vládou a ozbrojenci z PKK se rozpadlo v červenci 2015. Turecko, EU a Spojené státy považují PKK za teroristickou organizaci.

Témata:  laviny Turecká armáda Turecko hory

Související

Aktuálně se děje

13. dubna 2026 17:12

Karel III. pod tlakem. V USA s ním chtějí mluvit lidé, kterým ublížil Epstein

Britský král Karel III. se připravuje na blížící se návštěvu Spojených států amerických, kde se specifická skupina lidí chystá na jeho přítomnost. Jde o přeživší obětí finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy