Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turecká policie zatkla 82 údajných radikálů z IS

Turecké ozbrojené složky
Turecké ozbrojené složky
Foto: egm.gov.tr

Istanbul - Při dnešním velkém zásahu v Istanbulu bylo zadrženo 82 lidí, které policie podezřívá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). S výjimkou pěti osob jsou všichni zadržení cizinci.

Protiteroristické zásahové jednotky se zaměřily na osoby, které jednaly ve prospěch islámských radikálů, bojovaly po jejich boku v Iráku nebo Sýrii a připravovaly útoky v tureckých městech. Souběžné zásahy se uskutečnily na 16 adresách v deseti istanbulských čtvrtích, uvedla turecká agentura Aanadolu.

Turecká policie zintenzivnila operace proti lidem napojeným na IS loni na konci loňského roku. Tehdy uplynul rok od teroristického atentátu na istanbulský noční klub, při němž o novoroční noci zahynulo 39 lidí. K útoku se přihlásil IS.

Turecko je členem koalice proti IS vedené Spojenými státy. V posledních letech zatkla turecká policie na 5000 údajných členů IS a ze země bylo vyhoštěno několik tisíc zahraničních radikálů.

Témata:  Turecko Islámský stát terorismus policie Turecko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.