reklama

Postoj některých členů CDU shrnul poslanec Christian von Stetten v televizi ARD řekl, že složení kabinetu je politickou chybou. Narážel tím především na to, že se křesťanští demokraté vzdali klíčového ministerstva financí, které nově připadne sociálním demokratům. Někteří z jeho stranických kolegů byli přímo vyděšeni, když se dozvěděli, jaké resorty SPD dostane. Vedle financí bude mít také důležitá ministerstva zahraničí a práce a sociálních věcí.

Podle některých médií sociální demokraté získání ministerstva financí formulovali jako nepřekročitelnou podmínku, a tak nakonec neměla kacnléřka Angela Merkelová moc na výběr.

Část SPD má problém s dohodnutým programem. "Velké společenskopolitické výzvy počínaje rozdělením na bohaté a chudé až po ekologické problémy nebudou vyřešeny," je přesvědčena zástupkyně levicovější části SPD Hilde Mattheisová.

Dalším sociálním demokratům zase vadí, že se Schulz rozhodl jít do vznikající vlády, kde by chtěl být ministrem zahraničí, i když předtím výslovně vyloučil, že by vstoupil do kabinetu vedeného Merkelovou. Někteří členové SPD si zase kladou otázku, jestli Schulz, který se zároveň rozhodl, že skončí v čele strany, nestrhává příliš pozornosti na sebe, místo toho, aby SPD řešila programovou část dohody, o níž bude rozhodovat ve vnitrostranickém referendu.

Loading...

1 komentář (Poslední 08.02. 17:31) Napište svůj názor

reklama