Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Líbání v přímém přenosu. Fešák Kenworthy veřejně políbil svého přítele

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea
Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea
Foto: Instagram

Pchjongčchang - Před čtyřmi roky po zisku stříbrné olympijské medaile ve slopestylu měl americký lyžař Gus Kenworthy strach políbit v cíli svého přítele. Dnes v Pchjongčchangu sice skončil ve dvanáctičlenném finále poslední, ale pusy na veřejnosti už se nebál.

"Vůbec jsem netušil, že se to objevilo v televizi," řekl Kenworthy (26). "Ale myslím, že je to super. Něco takového jsem chtěl udělat už v Soči, ale měl jsem strach. Nicméně jen takové věci pomůžou k vymýcení homofobie," přidal americký reprezentant.

Kenworthy nebyl jediným homosexuálním sportovcem na hrách v Koreji. Byli mezi nimi například česká snowboardistka Šárka Pančochová nebo americký krasobruslař Adam Rippon. Kenworthy o sexuální orientaci promluvil v roce 2015 a v Pchjongčchangu se díky tomu cítil uvolněnější.

"Naprosto. Je to skvělý pocit být na olympiádě a být sám sebou. "Sice jsem nedosáhl na sportovní výsledek, jaký jsem chtěl, ale jsem pyšný, že jsem tady mohl reprezentovat LGBTQ komunitu," přidal.

Témata:  homosexuálové sport EuroZprávy.cz Olympijské hry 2018

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 12:52

Princezna Kate a rakovina: Ve společnosti se teď ledacos změní, zní z nemocnice

Britská princezna z Walesu Kate Middleton se dočkala neobvyklé a dojemné pocty. Královská zahradnická společnost (Royal Horticultural Society – RHS) oznámila, že nově vyšlechtěná odrůda růže ponese jméno Catherine’s Rose. Tento výjimečný květ má nejen okouzlující vzhled a vůni, ale také hluboký symbolický význam – připomíná osobní boj princezny s rakovinou a podpoří pacienty prostřednictvím charitativních příspěvků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.