Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Líbání v přímém přenosu. Fešák Kenworthy veřejně políbil svého přítele

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea
Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea
Foto: Instagram

Pchjongčchang - Před čtyřmi roky po zisku stříbrné olympijské medaile ve slopestylu měl americký lyžař Gus Kenworthy strach políbit v cíli svého přítele. Dnes v Pchjongčchangu sice skončil ve dvanáctičlenném finále poslední, ale pusy na veřejnosti už se nebál.

"Vůbec jsem netušil, že se to objevilo v televizi," řekl Kenworthy (26). "Ale myslím, že je to super. Něco takového jsem chtěl udělat už v Soči, ale měl jsem strach. Nicméně jen takové věci pomůžou k vymýcení homofobie," přidal americký reprezentant.

Kenworthy nebyl jediným homosexuálním sportovcem na hrách v Koreji. Byli mezi nimi například česká snowboardistka Šárka Pančochová nebo americký krasobruslař Adam Rippon. Kenworthy o sexuální orientaci promluvil v roce 2015 a v Pchjongčchangu se díky tomu cítil uvolněnější.

"Naprosto. Je to skvělý pocit být na olympiádě a být sám sebou. "Sice jsem nedosáhl na sportovní výsledek, jaký jsem chtěl, ale jsem pyšný, že jsem tady mohl reprezentovat LGBTQ komunitu," přidal.

Témata:  homosexuálové sport EuroZprávy.cz Olympijské hry 2018

Související

Aktuálně se děje

28. března 2025 17:51

28. března 2025 12:04

Otázkou není jestli, ale kdy. Ruská invaze do Pobaltí se blíží, váhat zřejmě nebude ani Trump

Ruská invaze do Pobaltí už nepředstavuje hypotetickou hrozbu, ale stále pravděpodobnější scénář. Vše nasvědčuje tomu, že Moskva, posilující armádu, upevňující alianci s Běloruskem a testující jednotu NATO, se připravuje na nový střet, který bude ideologicky ospravedlněn doktrínou tzv. „ruského světa“. Pobaltské státy Litva, Lotyšsko a Estonsko, symboly odtržení od komunistického impéria, jsou v očích Kremlu nejen ztraceným územím, ale i nástrojem k rozvrácení Západu.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Zemětřesení v Myanmaru

Mimořádná zpráva

Myanmarem otřásla dvě masivní zemětřesení. Internetem kolují děsivá videa řítících se budov

Centrální část Myanmaru zasáhlo v pátek ráno (odpoledne místního času) silné zemětřesení o síle 7,7 stupně následované po 12 minutách otřesem o síle 6,4 stupně, uvedla americká geologická služba USGS. Otřesy byly zaznamenány přibližně 16 kilometrů severozápadně od města Sagaing kolem 12:50 místního času, uvedl server CNN. Zemětřesení bylo tak masivní, že ničilo budovy i v sousedním Thajsku a otřesy lidé pocítili i v Číně. Bangkog a Myanmar už evidují první mrtvé a zraněné a předpokládá se, že jejich počet bude strmě narůstat. O českých obětech zatím informace nejsou. Myanmarská vojenská junta následně vyhlásila nouzový stav ve velké části centrálního Myanmaru. Podle posledních informací se už počet mrtvých počítá ve stovkách.