Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nová šokující teorie o zřícení letounu EgyptAir. Může za katastrofu meteorit?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Atény/Káhira - Šokující nová teorie o pádu letu EgyptAir MS804 tvrdí, že tragédii letounu způsobil úlomek meteoru.

Vyšetřovatelé stále pracují na zjištění příčiny pádu letadla, které se zřítilo před týdnem do Středozemního moře. Podle nové teorie mohl tragédii způsobit úlomek z meteoritu.

V úterý se o naši atmosféru rozbila hornina, které vážila deseti tisíc tun. Úlomky meteoru dopadly právě v době, kdy letadlo ztratilo kontakt s letištěm. Meteorit se rozpadl na tisíce menších kousků, největší měl až 60 cm. Úlomky se našly mezi v oblasti Grónskem a Austrálií.

Rusko vydalo výstrahu, která zdůraznila možnou hrozbu letadlům. Meteorit byl identifikován ruskou vesmírnou stanicí v Tádžikistánu. Varování bylo vydáno i pro protiletadlové zbraně v Sýrii s tím, že by úlomky mohly aktivovat poplašné systémy. Vyšetřovatelé leteckého neštěstí by tak měli zvážit možnost, zda kus vesmírné horniny nemohl zasáhnout i letadlo egyptských aerolinek a způsobit výbuch letadla.

Dosud neexistuje jasné vysvětlení příčiny pádu a k odpovědnosti se nepřihlásila ani žádná teroristická skupina. Vynořily se akorát tak konspirační teorie. Jedna z nich se domnívá, že by za katastrofou mohlo být UFO, které nahlásili ve stejný den a ve stejném regionu turečtí piloti.

Další se pokouší spojovat let MS804 se zhroucením letu Malaysia Airlines MH370, protože k němu došlo symbolicky přesně o 804 dní pouději.

Témata:  zřícení letadla Egypt Air meteorit

Související

Aktuálně se děje

10:25

Slintavka a kulhavka děsí i Česko. Stát zavádí přísná opatření

Státní veterinární správa (SVS) dnes oznámila další zpřísnění mimořádných veterinárních opatření (MVO) s cílem zabránit zavlečení slintavky a kulhavky (SLAK) na území České republiky. Nová opatření přicházejí v reakci na pokračující šíření nákazy na Slovensku a v Maďarsku, kde bylo v posledních dnech potvrzeno již několik ohnisek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Grónsko

Analýza

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.