Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zkáza letadla Egypt Air blíže k vyřešení? Audio záznamy z černých skříněk něco prozradily

Airbus A320 společnosti Egypt Air
Airbus A320 společnosti Egypt Air
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Káhira - Komise, která vyšetřuje květnovou tragédii letu EgyptAir, dnes uvedla, že na zvukovém záznamu z černé skříňky se krátce před zkázou objevuje zmínka o požáru na palubě.

Airbus A320 egyptských aerolinek Egyptair spadl 19. května na trase z Paříže do Káhiry krátce poté, co opustil řecký vzdušný prostor. Zahynulo všech 66 lidí na palubě.

Už krátce po nehodě se ukázalo, že automatické senzory vyslaly z letadla před jeho zmizením informace o kouři na palubě. Příčina pádu airbusu však zatím stále není jasná.

"(Vyšetřovací) komise začala poslouchat záznamy z černé skříňky nahrávající před nehodou rozhovory v pilotní kabině (CVR) a je zde zmíněna přítomnost požáru," stojí v prohlášení. Na určení příčin nebo místa, kde požár vznikl, je ale příliš brzy, stojí také v textu.

Témata:  zřícení letadla Egypt Air

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2025 20:51

Jiřina Bohdalová rozhodně nekončí. Lidem spadne kámen ze srdce

Jiřina Bohdalová oslavila na jaře již 94. narozeniny, takže není divu, že jí zdraví už neslouží tak dobře jako v minulosti. Naposledy vyděsila fanoušky její červnová operace, po které se herečka stále dává dohromady. Nyní ale přišly dobré zprávy. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy