Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vyřeší se záhada pádu letadla EgyptAir? Záznamy hlasů jsou uchovány

Airbus společnosti Egypt Ait
Airbus společnosti Egypt Ait
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Paříž - Záznamy z nahrávání rozhovorů v kabině letadla EgyptAir jsou již zcela v pořádku a bude možné je analyzovat. Stroj na trase Paříž-Káhira se zřítil 19. května do Středozemního moře a nikdo z 66 osob na palubě nepřežil.

"Výsledky testů jsou uspokojivé. Je možné číst záznamy z paměťové jednotky CVR (pro nahrávání hlasů v kokpitu)," sdělili dnes egyptští vyšetřovatelé ve Francii, kde stav paměťových jednotek z černých skříněk prověřují francouzští odborníci. Analyzovat záznamy černých skříněk hodlají až v Káhiře, kam se po jejich kontrole a opravě ve Francii brzy vrátí.

Jako první byla opravena jednotka se záznamy o technických parametrech letu. "Podle předběžných informací je na letovém záznamníku zachycen celý let. Údaje potvrzují informace ze systému ACARS o kouři na toaletě a v zařízení letadla," uvedli ve středu egyptští vyšetřovatelé v prohlášení.

Pilot stroje se hlásil naposledy, když opouštěl řecký vzdušný prostor, ale o žádných potížích se nezmínil. Spekulace o možném teroristickém útoku, které vyvstaly hlavně v Egyptě, nepotvrdila žádná skupina, která by se k akci přihlásila. Francie, která měla na palubě letounu více občanů, se přiklání k technické závadě.

Témata:  zřícení letadla Egypt Air

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.