Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bosna a Hercegovina se obává návratu desítek tisíc migrantů

bosna a hercegovina
bosna a hercegovina
Foto: Pixabay

Sarajevo - Sarajevo vyjádřilo obavu, že by zpět do Bosny a Hercegoviny mohly být deportovány tisíce Bosňanů, kterým byl odmítnut azyl v západoevropských zemích a ve Spojených státech.

Informovala o tom dnes agentura ANSA.

Do Bosny a Hercegoviny může být v blízké době navráceno až 30.000 neúspěšných žadatelů o azyl a země nemá dostatek zařízení na to, aby tyto lidi přijala a reintegrovala do společnosti, řekl ANSA představitel ministerstva bosenské Republiky srbské pro uprchlíky a vysídlené.

V roce 2010 zrušila EU vízovou povinnost pro občany Srbska, Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, Albánie a Makedonie. Mnozí Bosňané tehdy prodali veškerý majetek a odjeli do západoevropských zemí a do USA.

Témata:  Bosna a Hercegovina migrace

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 11:16

Filip Turek opět terčem posměchu. Tentokrát si ho podal známý herec

Poslanec Filip Turek čelí kritice z řad známých osobností. Svůj odmítavý postoj k politikovi, který usiluje o post ministra životního prostředí, vyjádřil herec Pavel Liška prostřednictvím sociální sítě Instagram. Liška se rozhodl na Turkovy ambice a veřejná prohlášení reagovat s dávkou ironie a humoru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy