Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turecko se připravuje na další útok v Sýrii. Do oblasti poslalo policejní jednotku

Turecká armáda (Turkish Army)
Turecká armáda (Turkish Army)
Foto: tsk.tr

Ankara - Turecko vyslalo do severosyrské oblasti Afrín speciální policejní jednotky. Zúčastní se bojů v městských oblastech a budou se podílet na udržení pozic ve vesnicích, které už turecká armáda dobyla. Větší města a také středisko oblasti, město Afrín, jsou v rukou YPG.

Turecká armáda a její spojenci bojují proti syrským Kurdům v Afrínu od 20. ledna. Agentura Reuters napsala, že se jim podařilo vytlačit kurdské milice YPG z větší části turecko-syrské hranice v Afrínu. Turecká agentura Dogan napsala, že policejní specialisté a četníci vjeli do Afrínu dvěma přechody. "Připravuje se nová bitva a její zahájení se blíží," oznámil vicepremiér Bekir Bozdag.

Turecko také připomnělo, že rezoluce o příměří, kterou v sobotu přijala Rada bezpečnosti OSN, se na tureckou ofenzivu v Afrínu nevztahuje. "Příměří OSN se vztahuje na některé oblasti jako východní Ghúta, ale Afrín k nim nepatří," řekl Bozdag.

Příměří se nemá vztahovat na operace proti Islámskému státu (IS) a Al-Káidě a skupinám na ně napojeným. Turecko YPG považuje za součást turecké Strany kurdských pracujících (PKK), kterou k teroristickým skupinám řadí nejen Turecko, ale také EU a USA. YPG ale Washington považuje za spojence v boji proti IS.

Témata:  Turecká armáda policie Turecko Sýrie

Související

Aktuálně se děje

18. září 2025 14:51

Covid opět zasáhl Česko plnou silou. Za den přibylo i více než tisíc případů

Obezřetnost lidí už není taková, ale covid-19 se v populaci nadále šíří. Potvrzují to rostoucí počty případů během letošního září. V pondělí se dříve obávané onemocnění potvrdilo u více než tisícovky lidí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Trump navrhuje, aby vláda trestala televizní stanice, které o něm informují negativně

V návaznosti na pozastavení vysílání show Jimmyho Kimmela prezident Donald Trump navrhl, že televizní stanice, které o něm informují „negativně“, by měly být vládou potrestány. Trump, který oslavil Kimmelovo pozastavení, učinil tento návrh během letu zpět do USA ze státní návštěvy ve Velké Británii. Řekl, že velké americké sítě jsou „z 97 % proti mně,“ i když pro toto číslo nepředložil žádné důkazy. Na základě tohoto statistického údaje uvedl, že by jim měly být odebrány licence.