Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izraelské letectvo bombardovalo pozice Hamásu v Pásmu Gazy

Válka v Gaze
Válka v Gaze
Foto: News.xinhuanet.com

Tel Aviv - Izraelské letectvo zasáhlo v noci na dnešek pozice palestinského radikálního hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Cílem náletu byl výcvikový tábor poblíž města Rafáh.

Izraelci tak reagovali na akci čtyř Palestinců, kteří se v sobotu večer dostali z Gazy na izraelské území a pokusili se tam zapálit automobil, napsal list The Jerusalem Post s odvoláním na prohlášení armády.

"Teroristická organizace Hamás je výhradně zodpovědná za to, co se děje v Pásmu Gazy," uvedla izraelská armáda. Podle armádní mluvčí se Palestinci pokusili zapálil vozidlo, které je využíváno při budování hraniční bariéry. Automobil byl poškozen, nicméně nevzplál a útočníci odběhli zpátky do Pásma Gazy, dodala.

Jak uvedla armáda, šlo o jeden z mnoha incidentů, ke kterým poslední dobou dochází v oblasti hraničního plotu mezi Izraelem a Pásmem Gazy. Jeden z nejvážnějších střetů se odehrál před více než měsícem, kdy výbušné zařízení umístěné u plotu zranilo čtyři izraelské vojáky. Armáda v reakci na útok podnikla letecké údery na pozice Hamásu a zasáhla 18 cílů, včetně výrobny zbraní a tajných tunelů. O život tehdy přišli dva Palestinci.

Témata:  Izraelská armáda HAMÁS Gaza

Aktuálně se děje

10:12

Mladík ve škole na Tachovsku vyhrožoval spolužačce. Skončil v cele

Policie v úterý zasahovala na jedné ze škol na Tachovsku kvůli výhrůžkám, jejichž původcem byl jeden ze studentů. Mladík podle dosavadních zjištění vyhrožoval spolužačce tím, že zabije její blízké.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy