Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

K Hodině Země se připojilo téměř dvě stě zemí z celého světa

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: www.nasa.gov

Londýn - Řada památek a budov ve 187 zemích světa se v noci na dnešek ponořila na hodinu do tmy v rámci akce Hodina Země, jejím cílem je upozornit na změny klimatu a nutnost společného postupu v boji proti těmto změnám.

Budovy a památky, včetně těch nejznámějších, postupně na planetě zhasly vždy mezi 20:30 a 21:30 místního času. Do akce se zapojila i Česká republika. V Jordánsku navíc vytvořili nový rekord, když se jim podařilo na vrcholu kopce v hlavním městě Ammánu vytvořit ze 11.440 svíček největší mozaiku ze svíček.

Celá akce zhasínání světel začala v roce 2007 v Sydney. Odtud se postupně rozšířila do celého světa a zhasíná více než 3000 památek. Kromě vypínání osvětlení městských památek v rámci akce zhasínají také osvětlení svých domů desítky milionů lidí po celém světě. Hodinu Země organizuje Světový fond na ochranu přírody (WWF).

Do tmy se v noci ze soboty na neděli postupně ponořily Opera v Sydney, ikonický oblouk v indické metropoli Dillí a mrakodrap Petronas v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru či dubajský mrakodrap Burdž Chalífa. V Evropě zhasla mimo jiné pařížská Eiffelova věž, Akropole v Aténách, Bazilika svatého Petra ve Vatikánu, Braniborská brána v Berlíně a londýnské památky Big Ben, Tower Bridge, Buckinghamský palác i obří kolo London Eye. Zhasnul také moskevský Kreml, Chrám Vasila Blaženého a Rudé náměstí. Pozadu nezůstal ani americký kontinent, kde se k akci připojila řada měst. Jako poslední si Hodinu Země připomněli na Cookových ostrovech a Francouzské Polynésii.

Témata:  Země 1 Hodina Země

Aktuálně se děje

1. května 2024 9:25

Polsko odmítlo chránit Ukrajince, kteří se vyhýbají odvodům do armády

Polsko nebude chránit Ukrajince, kteří se vyhýbají odvodům do ozbrojených sil, uvedl v úterý náměstek polského ministra zahraničí Andrzej Szejna. Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy