Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Bornea byl vyhlášen stav nouze kvůli ropné havárii

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: www.statoil.com

Jakarta - Kolem přístavu na indonéském ostrově Borneo byl kvůli rozsáhlému úniku a požáru ropy vyhlášen stav nouze. Plameny o víkendu zabily čtyři rybáře a stovky lidí si od té doby stěžovaly na zdravotní potíže.

Záchranným týmům se již podařilo dostat oheň v přístavu Balikpapan pod kontrolu. Nyní se snaží zabránit šíření ropné skvrny. Ropa začala unikat v sobotu a rozlila se již na plochu asi 12 kilometrů čtverečních. Místní obyvatelé hlásí potíže s dýcháním, trpí nevolností a zvracením.

Balikpapan je významné středisko důlního a energetického průmyslu a je zde jedna z mála ropných rafinérií v zemi, kterou provozuje státní energetická firma Pertamina.

Firma oznámila, že vyšetřuje, odkud ropa unikla. Ropovod společnosti v oblasti prý závadný není.

Témata:  Indonésie ekologická havárie ropa

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 13:02

Daňové přiznání za rok 2024: Do kdy jej podat a jak jej zaplatit?

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je povinností pro každou fyzickou osobu, která má daňovou povinnost v České republice, a to jak pro rezidenty, tak pro nerezidenty, přičemž u nerezidentů se vztahuje pouze na příjmy plynoucí ze zdrojů v ČR. Při podávání přiznání musíte zahrnout všechny příjmy, s výjimkou těch, které jsou od daně osvobozené, nebo těch, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy