Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nový problém Facebooku. Informace o uživatelích zneužila další firma

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

San Francisco - Facebook čelí dalšímu skandálu. Sever CNBC zjistil, že společnost pro analýzu dat CubeYou sbírala informace o uživatelích sociální sítě prostřednictvím kvízů, které měly být pro "neziskový akademický výzkum".

Scénář je velmi podobný tomu, jakým způsobem získala neoprávněný přístup k uživatelským účtům Facebooku společnost Cambridge Analytica.

Případ CubeYou značí, že shromažďování dat z kvízů a jejich využívání pro marketingové účely zdaleka není ojedinělé. Už skutečnost, že CubeYou mohla nesprávně označit účel kvízů a Facebook jí v to nezabránil dokud CNBC na problém neukázala, znamená, že společnost nemá nad svou sociální sítí velkou kontrolu.

Facebook namítá, že chybná označení nemůže kontrolovat, a sdělil, že pozastaví všechny aplikace CubeYou až do řádného vyšetření případu.

Témata:  Facebook internet sociální sítě

Související

Aktuálně se děje

27. února 2026 20:04

Okamura přijal pozvánku České televize do Otázek Václava Moravce

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se po devíti letech objeví v politickém diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce na obrazovkách České televize. Šéf jedné z koaličních stran přijal pozvánku od televizních dramaturgů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Íránský ajatolláh Alí Chameneí byl zabit

Americký prezident Donald Trump v sobotu večer potvrdil, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, byl zabit při rozsáhlém společném úderu Spojených států a Izraele. Trump tuto zprávu oznámil prostřednictvím své sociální sítě Truth Social, kde Chameneího označil za jednoho z nejhorších lidí v historii. Podle prezidenta je jeho smrt spravedlností nejen pro íránský lid, ale i pro Američany a občany mnoha dalších zemí.