Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

700letý indický strom byl připojen na kapačky, lidé se ho snaží ochránit před termity

Indie
Indie
Foto: tourism.gov.in

Dillí - Sedm set let starý strom v jihoindickém státě Telangana napojili na "kapačky", kterými mu podávají ředěné pesticidy. Posvátný banyán, který je zároveň druhým největším stromem svého druhu na světě, se tak odborníci snaží uchránit před škodlivými termity, napsal zpravodajský server BBC.

Indický banyán, neboli fíkovník bengálský, je známý svými rozlehlými kmeny a silnými kořeny. Dosahuje takové velikosti, že kořeny rostoucí z větví musí používat jako oporu.

Odborníci si škod na sedmisetletém stromě všimli loni v prosinci, a turistům proto zakázali přístup k němu. Banyán nyní mimo jiné podpírají betonové desky, které mají zabránit poničení větví.

Témata:  Indie stromy příroda

Související

Aktuálně se děje

26. srpna 2025 10:25

Předpověď počasí na většinu září. Meteorologové naznačili, jak budou klesat teploty

V září začne nejprve meteorologický a následně i astronomický podzim. Léto se každopádně chýlí ke konci, což vyplývá i z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty totiž budou týden od týdne pozvolna klesat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy