Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sebevražedný atentátník se odpálil v Kábulu, zabil 12 lidí

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Nejméně 12 lidí zabil sebevražedný útočník, který se dnes odpálil před budovou pro registraci voličů v afghánské metropoli Kábulu. Dalších 57 lidí utrpělo zranění, oznámily podle agentury AP místní úřady. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

V Afghánistánu se mají v říjnu konat několikrát odložené volby poslanců parlamentů a představitelů provinčních rad. Úřady proto 14. dubna zahájily registraci voličů.

"K explozi došlo u vchodu do budovy," uvedl podle agentury AFP šéf místní policie. Podle mluvčího afghánského ministerstva vnitra poškodila exploze okolní auta a rozbila okna okolních objektů.

V Afghánistánu působí ozbrojenci radikálních skupin Tálibán i Islámský stát, které vládu v Kábulu i plánované volby považují za nelegitimní.

Témata:  Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

31. července 2025 14:24

Jaromír Soukup definitivně nahrazen. Plastic Queen zachytili s novým objevem

Jaromír Soukup naposledy oficiálně tvořil pár s Evou Feuereislovou alias Plastic Queen, ale následoval rozchod, po kterém se ona dokonce otočila proti němu. Ve sporu u soudu totiž svědčila ve prospěch Agáty Hanychové. Nyní to navíc vypadá, že za Soukupa našla jinou zámožnou náhradu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy