reklama

Od plamenů chytly také domy v okolí a pět jich bylo zničeno. Mluvčí řekl, že ze šachty vyvrtané do hloubky 250 metrů se řinula ropa, kolem níž se shlukli lidé a snažili se ji odčerpávat.

"Vzbudila jsem se, když domem otřásl silný výbuch jako při zemětřesení. Sousedé vyběhli věn, aby se podívali, co se děje, avšak po dalším výbuchu se všichni dali v panice na útěk," řekla šestnáctiletá Riska Sri Maulidyawatiová, která v oblasti bydlí. Pak slyšela lidi volat o pomoc. "Děti plakaly a ženy křičely v panice. Bylo to děsivé," řekla Maulidyawatiová.

Podle místních zástupců se zranilo 40 lidí a ředitel místní nemocnice Edi Gunawan řekl televiznímu štábu, že hospitalizovaní lidé mají popáleniny na 20 až 60 procentech těla. Ti s nejhoršími popáleninami byli převezeni do větší nemocnice.

Provincie Aceh, ležící na severním cípu ostrova Sumatra, má množství ropných rezerv a je tam mnoho nelegálních těžišť, napsala agentura AP. Maulidyawatiová řekla, že do její vesnice několik dní proudili lidé, aby si z nedávno vyvrtané šachty nabrali ropu.

reklama