reklama

Tragédie ve Rwandě bývá označována za poslední genocidu ve 20. století. Vraždění vypuklo z 6. na 7. dubna 1994 a skončilo 18. července téhož roku. Za tuto krátkou dobu zmasakrovali hutuští extremisté na 800.000 menšinových Tutsiů a umírněných Hutuů, zhruba 2,7 milionu lidí pak muselo uprchnout ze svých domovů.

Hroby byly objeveny dva týdny poté, co se v zemi uskutečnily vzpomínkové akce připomínající výročí tragických událostí. Na místo, kde se nacházejí, upozornila žena, která údajně kdysi viděla, jak do vyhloubených děr házeli těla. Aby se k hrobům dostali, bylo potřeba strhnout několik domů. Těla byla totiž uložena pod nimi.

Na místo ihned dorazili i příbuzní obětí genocidy, kteří se stále snaží najít ostatky svých blízkých. "Mám informaci, že mé rodiče zabili a hodili do jednoho z těchto masových hrobů. Tak jsem dorazila a doufám, že budu moci identifikovat oblečení, které měli tehdy na sobě," řekla rwandskému deníku News Day Isabelle Uwimanaová, která je jednou z přeživších. "Chtěla bych si být jistá, že jsou tady, a uspořádat jim důstojný pohřeb," dodala.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama