Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Devět mladých lidí zahynulo během povodní v Izraeli

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Jeruzalém - Devět lidí ve věku 18 let dnes v Izraeli přišlo o život poté, co je smetla voda při nečekaných záplavách, které způsobil vytrvalý déšť na jihu země. Jeden člověk se stále pohřešuje. S odkazem na záchranáře a policii o tom informovala agentura AP.

Policie uvedla, že oběti patřily k asi 25 členné skupině mladých lidí, kteří byli na výletě v regionu, který se nachází na jih od Mrtvého moře. Mezi mrtvými je podle izraelského tisku osm žen a jeden muž. Patnáct lidí bylo zachráněno, řekl policejní mluvčí Micky Rosenfeld. Do pátrání byly zapojeny vojenské vrtulníky.

V uplynulých 24 hodinách zasáhl Izrael silný déšť. Koryta řek, která jsou jindy vyschlá, se při takto silných přívalech rychle naplní.

Témata:  povodně Izrael katastrofy příroda lidé

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 14:09

"Su nas*anej." Češi prohráli s Koreou a kapitán to těžce nesl

Česko vstoupilo do mistrovství světa ve fotbale, na které se vrátilo po 20 letech, porážkou 1:2 s Jižní Koreou. Asijskému týmu se podařilo otočit skóre a kapitán reprezentace Ladislav Krejčí se po utkání za nic neschovával. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Švýcarsko, ilustrační foto

Komentář

Švýcarsko se chystá na referendum, které může mít vliv i na Česko

Švýcarsko čeká v neděli hlasování, které může výrazně změnit podobu celé země. V celostátním referendu budou občané hlasovat o iniciativě, která má zabránit tomu, aby počet obyvatel země v budoucnu překročil hranici deseti milionů. V hlasování se střetávají obavy z masové migrace a nedostatku bydlení s varováními před hospodářským útlumem a roztržkou s Bruselem. Za těsného stavu průzkumů zůstává výsledek otevřený. V referendu se nejedná jen o omezení volného pohybu osob, ale také o zásadní změnu ve volném vstupu na švýcarský trh. Pokud by padl a vrátila se cla, byla by to pro český export citelná rána.