Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Brazílii se zhroutila 24patrová hořící budova plná squatterů

V Brazílii se zhroutila hořící budova, kterou obývali squatteři
V Brazílii se zhroutila hořící budova, kterou obývali squatteři
Foto: Reprofoto YouTube

Sao Paulo (Brazílie) - V brazilském Sao Paulu se dnes zřítila hořící budova. Čtyřiadvacetipatrový dům, který kdysi sloužil jako místní policejní velitelství, obývalo několik desítek rodin bez domova. Podle místních médií si neštěstí vyžádalo nejméně jednoho mrtvého, ale místní hasiči nebyli s to zatím potvrdit žádnou bilanci obětí.

Požár vypukl v průběhu noci a rychle se rozšířil. Hasiči zveřejnili na sociálních sítích fotky plamenů šlehajících vzhůru z budovy. Její zřícení způsobilo škody na blízkém kostelu. Proti požáru bojovalo 160 hasičů s 57 vozidly.

"Byla to tragédie, která se musela stát," řekl guvernér státu Sao Paulo Márcio França. "Tato budova neměla ani minimální podmínky pro bydlení a stát neměl dovolit, aby byla obývána," dodal.

V Sao Paulu, které patří k nejlidnatějším městům v Latinské Americe, vládne mezi obyvatelstvem velká ekonomická nerovnost. Chudí, pro které jsou i chudinské čtvrti drahou záležitostí, často žijí v prázdných budovách všeho druhu.

Témata:  Brazílie požáry

Související

Aktuálně se děje

30. dubna 2026 8:29

Charlotte Gott vydala první píseň. Poslechněte si ji

Je tady poslední dubnový den, který spousta hudebních fanoušků už několik dní vyhlížela. Oficiálně totiž začíná sólová kariéra Charlotte Gottové, vychází její první singl In Too Deep. Lidé si mohou písničku poslechnout na streamovacích platformách. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy