Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Vysokých Tatrách vypukl lesní požár. Turisté jsou z oblasti evakuováni

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Bratislava - Slovenští hasiči se snaží uhasit požár, který dnes propukl v těžko přístupném terénu poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater. Příčina požáru, jenž podle ministerstva zemědělství už zachvátil více než 20 hektarů lesa, není známa, píší slovenská média. Turisty z turistických tras v této lokalitě evakuují horští záchranáři.

Na místě zasahuje 15 kusů hasičské techniky a 50 hasičů. Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. Podle zprávy televize Markíza se oheň dále šíří i po hřebenech hor.

Hasiči se přímo k ohni zatím nemohou dostat, a jsou tak od požáru stovky metrů. Na místo byl proto povolán mimo jiné i vrtulník Mi-17 slovenského ministerstva obrany. Podle mluvčí ministerstva jsou také v pohotovosti vojáci.

V oblasti podle serveru Pravda probíhá evakuace všech turistů z turistických tras, které do bezpečí mají odvést horští záchranáři. Ministerstvo zemědělství na svých facebookových stránkách vyzvalo turisty a letecké sportovce, aby se vyhnuli požáru v okolí Tatranské Kotliny a Kežmarských Žľabů a turistických tras ve směru na chatu Plesnivec a v dolině Sedmi pramenů.

Témata:  Vysoké Tatry Slovensko požáry

Aktuálně se děje

17. června 2024 17:02

Mírový summit o Ukrajině podle Kremlu nemá žádný výsledek

Moskva se v pondělí poprvé podělila o názor na závěry víkendového mírového summitu o Ukrajině ve Švýcarsku. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova má konference zanedbatelné výsledky, přičemž se podle Ruska ukázalo, že jednání bez něj jsou zbytečná.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy