Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kábul: Sebevražední atentátníci zaútočili na policejní stanice, několik zraněných

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Kábulem dnes v rychlém sledu otřásly tři silné výbuchy, po nich bylo slyšet střelbu. Podle úřadů se na různých místech afghánské metropole odpálili sebevražední útočníci. Útoky si vyžádaly nejméně šest zraněných, napsala agentura AP s tím, že bilance zřejmě poroste.

Terčem jednoho z útoků byla policejní stanice v centru hlavního města ve čtvrti, kde sídlí řada velvyslanectví a vládních úřadů, sdělilo afghánské ministerstvo vnitra. Dva sebevražední atentátníci se odpálili u vchodu do stanice.

"Na místo byly rychle přivolány sanitky a celá oblast byla uzavřena," prohlásil policejní mluvčí Hašmat Stanekzáí. Podle něj další z atentátů mířil na policejní stanici v západní části města.

V uplynulých týdnech zahynuly při sebevražedných útocích v Kábulu desítky lidí. Při zatím posledním atentátu 30. dubna přišlo o život 26 osob, včetně devíti novinářů.

Témata:  Afghanistán sebevražedný atentát

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 21:19

Karlos Vémola otevřeně promluvil. Změnila ho vazba i Michal David, vysvětlil, o co v drogové kauze jde

Karlos Vémola se rozhodl prolomit mlčení a v rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vyjádřil ke své aktuální kauze, která ho spojuje s distribucí drog. Známý bojovník jakoukoli vinu rezolutně odmítá a celou situaci označuje za jedno velké nedorozumění. Podle svých slov je z celého obvinění v šoku a věří, že se brzy vysvětlí, proč byl do tohoto případu vůbec zatažen.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy