Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Erdogan s Putinem kvůli Íránu kritizují USA, Trump se podle nich rozhodl špatně

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Foto: bbm.gov.tr

Ankara - Prezidenti Turecka a Ruska Recep Tayyip Erdogan a Vladimir Putin považují rozhodnutí Spojených států odstoupit od mezinárodní jaderné dohody s Íránem za chybné. Shodli se na tom během dnešního telefonátu, napsala agentura Reuters.

Americký prezident Donald Trump v úterý oznámil, že USA od dohody s Íránem odstupují. Trump smlouvu považuje za neúčinnou, neboť mimo jiné nezabránila tomu, aby Teherán pokračoval v úsilí o vyrobení jaderné zbraně.

Dohodu s Íránem, který se výměnou za zrušení sankcí zavázal pozastavit svůj jaderný program, podepsaly v roce 2015 vedle USA také Rusko, Čína, Francie, Británie, Německo a Evropská unie.

Ostatní signatáři včetně Teheránu chtějí v dodržování dohody pokračovat.

Témata:  Recep Tayyip Erdogan Vladimír Putin Donald Trump

Aktuálně se děje

14. srpna 2026 8:28

Parte Vladimíra Párala dalo definitivní odpověď na jednu otázku

Češi dosud žili v přesvědčení, že legendární spisovatel Vladimír Páral zemřel v den svých narozenin. Nakonec se ukázalo, že to není pravda. Páral už se jich nedožil, odhalilo parte, které obsahuje i další zajímavé informace. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy