reklama

Most na anektovaný poloostrov v úterý slavnostně otevřel ruský prezident Vladimir Putin, který společně s kolonou stavbařské techniky za volantem kamionu Kamaz přejel po 19kilometrovém mostu z jednoho černomořského břehu na druhý.

Podle agentury TASS dnes po mostě za prvních 12 hodin provozu projelo více než 14.000 dopravních prostředků. Projektovaná propustnost je přitom 40.000 automobilů během 24 hodin. Kromě automobilistů vyrazili na cestu přes most i někteří cyklisté nebo řidiči čtyřkolek, píše na svém webu rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Během dne zaznamenala média také první porušování dopravních předpisů, kterého se dopustili někteří motorkáři z klubu Noční vlci. Ti se při své cestě na druhý břeh na mostu zastavili, aby si udělali společnou fotografii, čímž blokovali dopravu.

Stavba mostu, která se stala pro Kreml prioritou, byla zahájena v únoru 2016 a podle oficiálních údajů přijde Rusko na 228 miliard rublů (téměř 80 miliard korun). V médiích se ale spekuluje, že skutečné náklady jsou ještě daleko vyšší. Příští rok má být také dokončena železniční trať.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama