Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zuckerberg jde do Evropského parlamentu vysvětlovat únik dat

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Brusel - Zakladatel a šéf americké společnosti Facebook Mark Zuckerberg se dnes v podvečer setká se zástupci vedení Evropského parlamentu (EP).

Schůzku, svolanou především kvůli otázkám ochrany osobních dat uživatelů sociální sítě Facebook, přitom bude možné sledovat živě v internetovém přenosu.

Setkání s šéfem Facebooku se odehrává jen tři dny před tím, než v Evropské unii začne platit nařízení o ochraně osobních údajů, označované zkratkou GDPR.

Facebook čelí krizi důvěry poté, co vyšlo najevo, že data desítek milionů jeho uživatelů, včetně necelých tří milionů z Evropy, byla neoprávněně využívána konzultantskou společností Cambridge Analytica. Zuckerberg v minulosti mluvil o tom, že v reakci na skandál by pravidla GDPR mohl Facebook aplikovat celosvětově.

Zuckerberg před časem vypovídal na veřejném slyšení před americkými senátory ve Washingtonu. Skutečnost, že by se měla schůzka s vybranými europoslanci odehrát na rozdíl od té v USA za zavřenými dveřmi, vyvolala kritiku.

Témata:  Facebook Mark Zuckerberg 1 europoslanci EU internet

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 13:42

V Praze na hlavním nádraží nejezdily vlaky. Z portálu tunelu spadl člověk

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy