Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook zablokoval hnutí proti islamizaci a uprchlíkům. Cenzura, zuří hnutí

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Berlín - Společnost Facebook ve čtvrtek zablokovala stránky, které má na jejích sítích německé a rakouské Identitární hnutí bojující proti multikulturalismu, imigraci a údajné islamizaci. Podle mluvčí Facebooku šíří organizace nenávist. Hnutí, jež se obává přistěhovalců a mizení evropské kultury, hovoří o cenzuře.

Takzvaní identitáři ztratili přístup k facebooku a instagramu. "Organizace nebo osoby, které šíří organizovanou nenávist, nejsou na facebooku ani instagramu povoleny," uvedla mluvčí americké firmy.

Blokáda postihla například stránku "Identitární hnutí Rakousko". Aktivní ale zůstaly různé stránky regionálních skupin, poznamenala agentura APA. Na stránce "Identitární hnutí Horní Rakousy" se kritizuje "masivní cenzorská vlna".

Facebook již na počátku května zablokoval facebookové stránky francouzských identitářů. Hnutí vzniklo ve Francii, ale od 2012 se rozšířilo i do Německa a dále do Rakouska. Své sympatizanty má i jinde v Evropě, včetně České republiky.

Hnutí svůj název odvozuje od obavy o evropskou kulturní identitu. V hnutí jsou silně zastoupeni mladí lidé, kterým se někdy říká Generace identity.

Německá kontrarozvědka identitáře sleduje a považuje je za krajně pravicové hnutí. V Rakousku identitáře vyšetřuje prokuratura kvůli podezření ze zločinného spolčení a podněcování k nenávisti.

Témata:  Facebook Německo Rakousko

Související

Aktuálně se děje

16. května 2025 11:34

Oldřich Kaiser slaví sedmdesátiny. Tajemství jeho nejslavnější spolupráce odhaleno

Když se řekne Oldřich Kaiser, lidem okamžitě naskočí i Jiří Lábus. A naopak. Prvně jmenovaný slaví právě dnes kulaté 70. narozeniny a není pochyb o tom, že ten druhý nebude chybět mezi gratulanty. Jaký je vlastně příběh jejich dlouholeté a úspěšné spolupráce? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Bundeswehr, ilustrační fotografie

Komentář

Rusko si může vybrat: Evropští vojáci na Dněpru, nebo u mezinárodně uznaných hranic

Už se stalo tradicí, že Kreml ujišťuje o svém zájmu o mír, načež svá slova vzápětí doprovodí dalšími útoky na civilní cíle či posilováním útočných kapacit. Ani tento týden nepřinesl výjimku. Zatímco Vladimir Putin veřejně prohlašoval, že je otevřen jednáním o míru, nad ukrajinskými městy zněly letecké poplachy a v ruském zázemí přibývalo jednotek, které se zjevně připravují na rozsáhlejší jarní nebo letní ofenzívu.