Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba u hranice s Gazou zranila 20 osob

Izraelská armáda
Izraelská armáda
Foto: Pixabay

Gaza - Dvacet Palestinců dnes bylo zraněno při izraelské palbě během protestu na hranici Pásma Gazy s Izraelem. S odkazem na sdělení ministerstva zdravotnictví v Gaze o tom informovala agentura AP.

Hranice Gazy s Izraelem je od konce března většinou v pátek dějištěm hromadných protestů, které organizuje zejména hnutí Hamás, jež v Gaze vládne. Při izraelských zásazích bylo dosud zabito více než 120 Palestinců, nejméně 60 z nich během protestů, které se konaly během kontroverzního otevření americké ambasády v Jeruzalémě 14. května. Za nepřiměřené použití síly vůči demonstrantům kritizovala Izrael řada zemí a také Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva.

Palestinci při demonstracích požadují právo vrátit se na území, která byla dříve domovem jejich předků a dnes jsou v Izraeli. Demonstrují i proti špatným životním podmínkám v enklávě. Dnešní akce se podle AP zúčastnilo několik tisíc Palestinců a několik desítek z nich se přiblížilo k hraničnímu plotu.

Několik Palestinců směrem k Izraeli vyslalo draky s hořící zápalnou směsí, které v uplynulých týdnech způsobily požáry polí, lesních porostů a smrt zvířat v Izraeli.

Témata:  Izrael Izraelská armáda Palestina

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.