reklama

Rakka byla dříve hlavní baštou IS v Sýrii, loni v říjnu ji ale dobyla SDF s podporou mezinárodní koalice pod velením USA.

Bezpečnostní složky spřízněné s SDF zákaz vycházení oznámily v sobotu večer. Platit má od dnešního svítání do úterý. "Naše zpravodajské služby obdržely informace o tom, že do města vstoupili teroristé spříznění s IS, kteří chtějí páchat útoky," uvádí se v prohlášení bezpečnostních složek.

Podle místních zdrojů se v uplynulých týdnech zvýšilo napětí mezi většinovými arabskými obyvateli města a převážně kurdskou SDF a minulý měsíc se v této souvislosti konalo několik protestů. Demonstranti si přáli, aby SDF z města odešla. Protesty, byly potlačeny.

Mnoho ze 100.000 obyvatel města podle místních obyvatel nesouhlasí s tím, že musí podstoupit vojenskou službu a tvrdí, že kurdské vedení města většinovou arabskou populaci diskriminuje. SDF obvinění odmítá a tvrdí, že místní úřady spravují obyvatelé města, a rovněž uvádí, že hodlá napravit roky diskriminace Kurdů ze strany vládnoucí Socialistické strany arabské obrody (Baas).

0 komentářů Napište svůj názor

reklama