Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při explozi v Afghánistánu zemřelo 19 lidí

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Výbuch v afghánském městě Džalálábád dnes zabil nejméně 19 lidí.

Dalších 20 osob utrpělo zranění, informovala agentura Reuters s odvoláním na svědky a představitele tamní provincie.

K explozi došlo jen několik hodin poté, co afghánský prezident Ašraf Ghaní ve městě otevřel nemocnici. Výbuch poškodil několik obchodů a budov na náměstí v centru Džalálábádu.

Podle místního policejního velitele stál za útokem sebevražedný atentátník. Ten zaútočil na automobil vezoucí členy sikhské komunity, kteří cestovali na schůzku s prezidentem. "Většina obětí jsou sikhové," uvedl velitel.

Témata:  Afghanistán výbuch

Související

Aktuálně se děje

1. července 2026 20:45

Český fotbal se točí v kruhu. Koubek končí, znovu se bude hledat trenér

Přestože to ještě před několika dny vypadalo, že bude trenér Miroslav Koubek pokračovat i v dalším kvalifikačním cyklu až do evropského šampionátu v roce 2028, nakonec se zkušený čtyřiasedmdesátiletý stratég rozhodl svou funkci dát k dispozici, což následně přijal šéf českého fotbalu David Trunda. Koubek v prohlášení ke svému nečekanému kroku uvedl, že vzhledem k současné atmosféře kolem reprezentace, kterou podle něj zapříčinila mediální kampaň posledních dní, nevidí smysl u národního týmu pokračovat.

Zdroj: David Holub

Další zprávy