Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pachatelé útoku na Skripala jsou dva, utekli do Ruska, píše se v Británii

Sergej Skripal
Sergej Skripal
Foto: Reprofoto YouTube

Londýn - Bývalého ruského agenta Sergeje Skripala se podle informací listu The Sun pokusili 4. března zavraždit dva muži, kteří následujícího rána britské území opustili. Nyní jsou prý v Rusku pod ochranou prezidenta Vladimira Putina.

Skripal a jeho dcera Julija útok novičokem přežili a po zhruba dvouměsíční léčbě byli propuštěni z nemocnice v Salisbury. Londýn z odpovědnosti za útok obvinil ruské tajné služby, ale Moskva jakýkoli podíl na otravě popírá. 

Britská policie se nyní zaměřila na dvě "zájmové osoby", které mají téměř jistě kontakty v Rusku. Obě tyto osoby Británii opustily 5. března ráno, čtyřiadvacet hodin po spáchání útoku. Jejich jména britský list neuvádí, Scotland Yard prý žádné větší oznámení zatím nechystá.

Skripalovi se po propuštění skrývají na neznámém místě. Nejsou podle ruských médií ve spojení ani s příbuznými v Rusku, kteří se kontaktu domáhali. Sestřenice Julije Skripalové Viktorija se opakovaně snažila získat britské vízum, aby mohla příbuzné v Británii navštívit. Žádost ale britské úřady zamítly.

Témata:  Velká Británie Rusko Sergej Skripal

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.