Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slavný tvůrce přírodopisných filmů se svěřil, že ho jedno zvíře děsí k smrti

Krysy, ilustrační fotografie
Krysy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Hamburk - Slavný britský tvůrce filmů David Attenborough (92) v rozhovoru s německým týdeníkem Die Zeit přiznal, že tak úplně nemiluje všechna živá zvířata. Má fobii z krys.

"Mám iracionální strach z krys," řekl Attenborough, který je spoluautorem pořadů Život na Zemi, Naše modrá planeta, Modrá planeta, či Zázračná planeta.

"I když, možná není zas tak iracionální: krysy nemají strach z lidí a mohou přenášet nemoci," zamyslel se milovník a znalec přírody. "V noci mi už vícekrát některé lezly po obličeji. Otřesné," děsí se Brit dotěrných hlodavců.

V rozhovoru vypráví také o tom, jak ho příroda odmalička fascinovala, zvláště při sbírání fosilií. "Když rozpůlíte kámen, podíváte se na tu krásu uvnitř a víte, že žádný člověk před vámi se z takového pohledu netěšil, že jste tudíž první, kdo mohl dovnitř kamene pohlédnout, pak je to přece fascinující. To jsem chápal už v osmi letech," řekl.

Témata:  krysy příroda zvířata

Související

Aktuálně se děje

24. května 2026 13:01

Martin Maxa se zařadil mezi seniory. Důchod má ale mizerný

Populární zpěvák Martin Maxa dosáhl věku pětašedesáti let a oficiálně se tak zařadil do řad starobních důchodců. Stal se dalším z řady známých umělců a celebrit, kteří zůstali po vyměření státní penze v mírném šoku. Naštěstí pro něj však není na finanční podpoře od státu nijak výrazně závislý, což mu dává značnou jistotu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy