Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Afghánskou metropolí otřásly tři výbuchy, jeden způsobila raketa

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Afghánskou metropolí dnes krátce po sobě otřásly tři exploze. První z nich způsobila raketa, která zasáhla obytnou čtvrť na západě města a zranila nejméně čtyři osoby.

Místo a příčina dalších dvou explozí zatím nejsou známé. Jedna z nich se patrně ozvala ze středu města, sdělil agentuře Reuters policejní mluvčí.

Většinu útoků v zemi má na svědomí Tálibán, který  v polovině června neprodloužil dočasné příměří uzavřené s afghánskou vládou. Kromě Tálibánu útočí v Afghánistánu i Islámský stát (IS).

Před dvěma dny zahynulo 14 lidí a dalších 50 osob utrpělo zranění při útoku sebevražedného atentátníka v blízkosti kábulského letiště. K činu se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásil IS.

Témata:  teroristické útoky v Afghánistánu Afghanistán Tálibán

Související

Aktuálně se děje

19. února 2026 22:22

Policie propustila bývalého prince Andrewa zpátky na svobodu

Britská policie ještě ve čtvrtek propustila zadrženého Andrewa Mountbatten-Windsora, tedy bývalého prince Andrewa. Policisté ho zatkli ve čtvrtek ráno v souvislosti s kauzou kolem sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Policie zdůraznila, že vyšetřování případu nadále pokračuje. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy