reklama

"Šlo o minu, kterou Tálibán nastražil proti příslušníkům bezpečnostních sil. Mina ale místo toho explodovala při průjezdu autobusu s civilními pasažéry," řekl agentuře AFP mluvčí provinční policie Muhibulláh Muhíb.

Letos na jaře se bojovníci Tálibánu znovu pokusili dobýt město Faráh, které je metropolí stejnojmenné provincie, přičemž obsadili řadu kontrolních stanovišť na jeho předměstí. Afghánské armádě se nakonec s pomocí amerických sil podařilo povstalecký útok odrazit.

Autobus, který byl dnes zasažen explozí, směřoval z provincie Herát do afghánské metropole Kábulu. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti. Cestující pocházeli pravděpodobně převážně z etnické menšiny Hazárů, kteří se hlásí k šíitské větvi islámu, zatímco většina Afghánců vyznává sunnitský islám. 

Ve východoafghánském Dželálábádu dnes skupina ozbrojenců zaútočila na oblast s obchody a kancelářemi místní vlády. Z místa byla slyšet série explozí, po níž následovala střelba, uvedla agentura Reuters. Podle představitele provinční rady se útok patrně soustředil na sídlo úřadu pro záležitosti uprchlíků. 

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama