Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ozbrojenci dnes v Afghánistánu unesli a zabili tři cizince, těla byla objevena jižně od Kábulu

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Ozbrojenci dnes časně ráno v afghánské metropoli zabili tři cizince, kteří tam pracovali pro mezinárodní společnost. Oběťmi jsou občané Indie, Malajsie a Makedonie. K činu se zatím nikdo nepřihlásil.

"Indický, malajsijský a makedonský občan byli uneseni a zabiti. Našli jsme jejich těla," řekl mluvčí kábulské policie Hašmat Stanekzáí. 

Těla byla objevena jižně od Kábulu. Vysoce postavený diplomat působící v afghánském hlavním městě podle agentury Reuters uvedl, že trojice pracovala pro druhou největší cateringovou firmu na světě Sodexo.

Témata:  Afghanistán únos / rukojmí

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 18:16

Státní svátky 2026. Letošní rok slibuje několik prodloužených víkendů

Jako každý rok začíná i ten letošní státním svátkem a dnem volna na Nový rok, respektive na Den obnovy samostatného českého státu. Při pohledu do kalendáře je přitom jasné, že se v následujících měsících můžeme těšit hned na několik prodloužených víkendů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy