Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vzkaz na twitteru vyvolal diplomatický spor. Saudská Arábie vyhostila kanadského velvyslance

Saúdská Arábie
Saúdská Arábie
Foto: Pixabay

Rijád - Mezi Ottawou a Rijádem došlo k vážné diplomatické roztržce. Saúdská Arábie se kvůli vměšování do vnitřních záležitostí rozhodla vyhostit kanadského velvyslance a zmrazila nové obchodní transakce s Kanadou.

Saúdská Arábie také povolala do vlasti ke konzultacím svého ambasadora v Ottawě, informuje agentura AFP.

Kanadská ambasáda v pátek na twitteru uvedla, že je vážně znepokojena další vlnou zatýkání politických aktivistů v Saúdské Arábii.

Mezi nedávno zadrženými figuruje i prominentní ochránkyně lidských práv Samar Badávíová, sestra blogera Raífa Badávího, který byl v Saúdské Arábii zatčen v roce 2012 a později odsouzen k deseti letům vězení a 1000 ranám bičem za svou kritiku duchovních. Badávího manželka nyní žije v Kanadě a nedávno získala tamní občanství.

Saúdskoarabské ministerstvo zahraničí na twitteru napsalo, že nepřipustí žádné vměšování do vnitřních věcí království.

Témata:  Saúdská Arábie Kanada diplomacie

Související

Aktuálně se děje

13. října 2025 14:10

Pyšely zveřejnily parte Dany Drábové (†64). Potvrdilo se, jak to bude s rozloučením

Na den přesně před týdnem zaskočila Česko zpráva o úmrtí Dany Drábové, dlouholeté šéfky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB). Nyní se potvrdilo, že poslední rozloučení s věhlasnou expertkou nebude veřejně přístupné. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy