reklama

Při střetech zahynulo podle agentury AP nejméně 14 policistů a dalších 20 příslušníků afghánských bezpečnostních složek utrpělo zranění.

Útok začal dnes kolem 2:00 místního času (ve čtvrtek 23:30 SELČ) a podniklo ho kolem tisícovky povstalců, uvedl mluvčí provinční vlády Árif Núrí. Afghánským vládním jednotkám poskytly podporu ze vzduchu americké bojové vrtulníky a bezpilotní letoun. Situace ve městě je v tuto chvíli nepřehledná a není jasné, jak velká část Ghazní je pod kontrolou povstalců.

Mluvčí amerických sil v Afghánistánu Martin O'Donnell prohlásil, že kolem 8:00 místního času (5:30 SELČ) boje utichly. Podle něj afghánské síly drží své pozice a mají pod kontrolou všechny vládní budovy. Agentura DPA ale napsala, že boje ve městě dnes dopoledne místního času dál pokračují a radikálové se nacházejí asi 500 metrů od sídla místní vlády a ústředí policie. Korespondent agentury AFP, který je přímo v Ghazní, v 11:00 místního času (8:30 SELČ) uvedl, že ve městě je dál slyšet střelba z automatických zbraní.

Město Ghazní má odhadem 150.000 obyvatel a leží se na důležité dopravní komunikaci, která spojuje jihoafghánské město Kandahár s metropolí Kábulem. Místní média informovala, že doprava na této silnici byla kvůli útoku přerušena.

Nedaleko provincie Ghazní se nachází také provincie Parván, kde při útoku sebevražedného atentátníka zahynuli v neděli tři čeští vojáci. K útoku se přihlásil Tálibán.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama