Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šampionka z Nizozemí si zapomněla vzít na závod plavky, mistrovství přesto vyhrála

Plavání
Plavání
Foto: Pixabay

Glasgow - Plavecká šampionka Sharon van Rouwendaalová (24) z Nizozemska ve čtvrtek vyhrála na mistrovství Evropy v Glasgow závod na 10 km trochu netradičně. Pod neoprénem musela být nahá, neboť si zapomněla vzít na start plavky.

Van Rouwendaalová triumfovala na jezeře Loch Lomond o více než sedm sekund před Italkou Giulií Gabrielleschiovou. Na startu ale dost zaskočila svého kouče.

"Divil se, jak si proboha jako plavec můžu zapomenout plavky. Ale co, řekla jsem si, že holt poplavu nahá, proč by ne. A i tak jsem vyhrála," popisovala Van Rouwendaalová.

Po závodě jen hodně rychle spěchala do šaten a měla tak co vysvětlovat jednomu z inspektorů závodu. "Říkal mi: 'Musíte se převléknout tady'. A já mu odpověděla: 'Chápu, ale myslím, že to nepůjde, protože jsem pod neoprénem nahá'," popsala Van Rouwendaalová.

Přiznala, že je mimořádně pověrčivá, takže lze čekat, že pouze v neoprénu bude plavat jak sobotní štafetu, tak i nedělní závod na 25 kilometrů. 

Témata:  plavání sport zajímavosti

Aktuálně se děje

6. srpna 2026 21:58

6. srpna 2026 18:57

Macinka prosazuje velké změny. V Hongkongu končí konzulát, diplomaté míří do Miami

Ministerstvo zahraničních věcí upravuje svou diplomatickou síť tak, aby lépe odpovídala současným zájmům České republiky. Už za několik týdnu ukončí činnost jeden z konzulátů, jiný ji naopak zahájí. Ministerstvo o tom informovalo na webu

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy