Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ničivé záplavy na jihu Indie si vyžádaly už 164 obětí

Indie
Indie
Foto: tourism.gov.in

Dillí - Katastrofální záplavy a sesuvy půdy na jihu Indie si vyžádaly již 164 mrtvých. O své domovy přišlo přes 220 tisíc lidí. Školy ve všech 14 okresech státu Kérala jsou uzavřené.

Záchranáři s použitím vrtulníků a člunů evakuují stovky lidí uvázlých na střechách domů. Pro obyvatele, kteří přišli o své domovy, bylo otevřeno přes 1500 táborů a útulků. Úřady rozdávají potravinovou pomoc desetitisícům lidí, kteří před záplavovými vodami uprchli na výše položená místa.

Hlavní letiště ve státě Kérala je zatopené a bude mimo provoz až do 26. srpna, píše BBC. Záplavy a sesuvy půdy zničily řadu silnic a mostů a způsobily velké problémy také v železniční dopravě. 

V postižených oblastech přetrvává stav nejvyšší pohotovosti, protože se očekávají další deště. Letošní povodně jsou ale podle médií nejhorší za posledních 100 let.

Témata:  Indie povodně

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 11:12

Vyšetřovatelé ukončili pátrání po Madeleine McCannové

Po třech dnech intenzivního pátrání ukončili portugalští a němečtí vyšetřovatelé nejnovější prohledávání terénu v oblasti u města Praia da Luz v Algarve. Právě tam v roce 2007 zmizela tehdy tříletá Madeleine McCannová během rodinné dovolené, zatímco její rodiče byli na večeři nedaleko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Amerikou otřásají rozsáhlé protesty

Rozsáhlé protesty v USA: Trump proti demonstrantům nasadil národní gardu

Prezident Spojených států Donald Trump v sobotu večer nařídil nasazení 2 000 příslušníků národní gardy do Los Angeles, kde druhým dnem pokračují rozsáhlé protesty proti raziím imigračních úřadů. V ulicích města dochází ke střetům mezi demonstranty a policejními složkami, které proti protestujícím nasazují slzný plyn.