Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Itálie se při státním pohřbu loučila s oběťmi pádu mostu

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Janov (Itálie) - V pavilonu Jeana Nouvela na janovském výstavišti dnes krátce před polednem začal státní pohřeb 18 lidí, kteří byli mezi 41 oběťmi úterního pádu Morandiho mostu.

Smuteční obřad slouží janovský arcibiskup Angelo Bagnasco, ceremonie se účastní i italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte. Na pohřeb dorazilo asi 5000 lidí, kromě pozůstalých i představitelé samosprávy, zástupci záchranářů nebo hráči dvou janovských fotbalových klubů.

V popředí pavilonu je vystaveno 18 rakví pokrytých záplavou květin a věnců, trikolorami v národních barvách i plyšovými hračkami a dalšími osobními věcmi zemřelých. Nejmenší rakev patří nejmladší oběti, osmiletému chlapci Samuelovi.

Ještě před začátkem pohřbu si vysloužili obrovský aplaus z auditoria příslušníci záchranných složek, kteří na obřad dorazili. Viditelně dojatí hasiči a zdravotníci kondolovali některým příbuzným obětí, společně s italskými předními politiky.

Na pohřbu je prezident Mattarella, který dopoledne navštívil místo neštěstí a mluvil tam se záchranáři, kteří dosud prohledávají trosky. Dnes v noci z nich vyprostili automobil, v němž zahynula tříčlenná rodina.

Témata:  Itálie zřícený most v Janově (14.8.2018)

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.